Ułatwienia dostępu

W dniu 27.10.2004 r. przy ul. Skłodowskiej 2 odbyło się IV Forum energetyczne, które objęło swoją tematyką zagadnienia związane z termooszczędnością. Organizatorem była Podlaska Agencja Zarządzania Energią wspólnie z Radą Federacji Stowarzyszeń Naukowo-Technicznych NOT w Białymstoku. Zaprezentowano nowe technologie i metody stosowane w budownictwie mieszkaniowym i przemysłowym mające wpływ na zmniejszenie zużycia energii elektrycznej i ciepła oraz podwyższające standard ich użytkowania.

Niewątpliwą atrakcją w tym roku była wizyta „Autobusu energetycznego” w ramach akcji promocyjnej organizowanej przez Krajową Agencję Poszanowania Energii. Autobus wyposażony jest w szereg pomocy dydaktycznych tj. sprzęt audiowizualny, obiekty i urządzenia demonstracyjne umożliwiające zaobserwowanie działania nowoczesnych rozwiązań typu baterie słoneczne czy urządzenia do oszczędzania wody. Głównym celem tej akcji jest nieodpłatne przekazywanie wiedzy o nowoczesnych i dostępnych rozwiązaniach w zakresie efektywności energetycznej.

Wśród gości IV Forum znaleźli się przedstawiciele urzędów i przedsiębiorstw z województwa podlaskiego, studenci Politechniki Białostockiej i Zespołu Szkół Elektrycznych im. prof. J.Groszkowskiego w Białymstoku.

Program IV Forum energetycznego: 

· Inteligentny dom – Robert Łapiński, APS Sp. z o.o.
· Ogniwa fotowoltaiczne jako dodatkowe źródło energii – Daniel Paczkowski, Biatel Systemy Dostępowe Sp. z o.o.
· Odzysk ciepła w budownictwie – Andrzej Jaroszewicz, Termitech
· Prezentacja firmy Bartosz S.j. – Prezes Bernard Bujwicki
· Najczęstsze błędy popełniane przy termomodernizacji budynków w bezspoinowych systemach dociepleń – Rafał Tomczak, Henkel Polska S.A.
· Prezentacja PHU Format, Systemy antywłamaniowe i telewizja przemysłowa – Maciej Szutkiewicz
· Co zamiast węgla? Uprawa i wykorzystanie roślin energetycznych jako paliwa – Andrzej Zaman, Starostwo Powiatowe w Białymstoku
· Korzyści finansowe płynące z termomodernizacji budynków – dr Wiesław Sarosiek

IV FORUM ENERGETYCZNE: TERMOOSZCZĘDNOŚĆ