Ułatwienia dostępu

CERTYFIKACJA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW

Temat certyfikacji energetycznej budynków związany jest z wdrożeniem dyrektywy 2002/91/WE z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Polska uzyskała okres przejściowy do 2009 roku. Pojawi się, zatem konieczność wykonywania analizy energochłonności budynku w celu etykietowania budynków. Celem dyrektywy jest obniżenie zużycia energii w budownictwie oraz zachęcenie do stawiania budynków

Projekt „Zielona energia na Podlasiu”

Podlaska Agencja Zarządzania Energią działająca przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego realizuje projekt „Zielona energia na Podlasiu”. Projekt jest współfinansowany z Programu „Środki Przejściowe” 2004 „Zwiększenie świadomości społecznej oraz wzmocnienie roli organizacji pozarządowych w zakresie rzecznictwa i

ZASADY PRZYZNAWANIA PŁATNOŚCI DO UPRAW ROŚLIN ENERGETYCZNYCH W 2007 R.

Od 2007 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawała płatności do upraw roślin energetycznych. Natomiast nie będzie przyznawana krajowa pomoc z tytułu uprawy wierzby lub róży bezkolcowej wykorzystywanych na cele energetyczne na dotychczasowych