CERTYFIKACJA ENERGETYCZNA BUDYNKÓW
Temat certyfikacji energetycznej budynków związany jest z wdrożeniem dyrektywy 2002/91/WE z dnia 16 grudnia 2002 r. w sprawie charakterystyki energetycznej budynków. Polska uzyskała okres przejściowy do 2009 roku. Pojawi się, zatem konieczność wykonywania analizy energochłonności budynku w celu etykietowania budynków. Celem dyrektywy jest obniżenie zużycia energii w budownictwie oraz zachęcenie do stawiania budynków
Projekt „Zielona energia na Podlasiu”
Podlaska Agencja Zarządzania Energią działająca przy Podlaskiej Fundacji Rozwoju Regionalnego realizuje projekt „Zielona energia na Podlasiu”. Projekt jest współfinansowany z Programu „Środki Przejściowe” 2004 „Zwiększenie świadomości społecznej oraz wzmocnienie roli organizacji pozarządowych w zakresie rzecznictwa i
ZASADY PRZYZNAWANIA PŁATNOŚCI DO UPRAW ROŚLIN ENERGETYCZNYCH W 2007 R.
Od 2007 roku Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa będzie przyznawała płatności do upraw roślin energetycznych. Natomiast nie będzie przyznawana krajowa pomoc z tytułu uprawy wierzby lub róży bezkolcowej wykorzystywanych na cele energetyczne na dotychczasowych
PODSUMOWANIE SEMINARIÓW PT.: „WYKORZYSTANIE BIOMASY I ODPADÓW NA CELE ENERGETYCZNE”
Podlaska Agencja Zarządzania Energią oraz Fundacja Ekonomistów Środowiska i Zasobów Naturalnych zorganizowały seminaria pod tytułem: „Wykorzystanie biomasy i odpadów na cele energetyczne”, które odbyły się w Augustowie, Białymstoku, Hajnówce i
PODSUMOWANIE KONFERENCJI „PARTNERSTWO PUBLICZNO–PRYWATNE NA RZECZ ROZWOJU PODLASIA”
W dniu 20 kwietnia 2006r. odbyła się w Hotelu Branicki w Białymstoku konferencja nt. „Partnerstwo publiczno – prywatne na rzecz rozwoju Podlasia”. Konferencja została zrealizowana przy wsparciu Unii Europejskiej w ramach programu Phare 2003 „Organizacje pozarządowe na rzecz zrównoważonego
